Разработка платного шаблона Joomla

Szklarska Poręba - 8 lipca 2018

GOSPODARZ

Z jednej strony otoczona Karkonoszami, z drugiej Górami Izerskimi. Malownicza, tajemnicza, pełna aktywnych form wypoczynku. Taka jest Szklarska Poręba – miasto Ducha Gór. Tu na gości czekają setki kilometrów tras spacerowych i rowerowych, zapierające dech w piersiach panoramy, osobliwości przyrody, zabytki i muzea, naukowe ciekawostki, minerały dla poszukiwaczy skarbów, jedyne w swym rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe. I krystalicznie czyste powietrze! Szklarska Poręba jest jednym z największych polskich sudeckich ośrodków narciarskich. Trzy koleje linowe, w tym najdłuższa w Polsce sześcioosobowa kanapa „Karkonosz-Ekspress”, kilka wyciągów narciarskich i świetnie przygotowane nartostrady na stokach Szrenicy pozwalają na uprawianie narciarstwa zarówno początkującym jak i dobrze jeżdżącym. Północne stoki gwarantują fantastyczne warunki śniegowe także wiosną. Polana Jakuszycka położona w Górach Izerskich to raj dla biegaczy. Tutaj każdego roku rozgrywany jest największy w Polsce i jeden z największych na świecie narciarski Bieg Piastów, a w lutym 2012 roku w Szklarskiej Porębie zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym. Szklarska Poręba to również Rowerowa Kraina. Na 400 km malowniczych tras rowerowych swe umiejętności sprawdzają zarówno najmłodsi jak i najstarsi miłośnicy dwóch kółek. Ale przede wszystkim są tu setki kilometrów ścieżek przeznaczonych do wędrowania przez cały rok. Magiczny Szlak Ducha Gór pozwala odkryć Szklarską Porębę poprzez grę terenową. Malownicze krajobrazy przypominające wysokie Alpy i północną tundrę, przyroda ożywiona i nieożywiona, Park Narodowy i rezerwaty przyrodnicze. Historie pełne magii, tajemnic i zagadek. Po dniu pełnym wrażeń na szlakach pieszych i rowerowych, stokach narciarskich i trasach biegowych, w mieście czekają atrakcje dla całych rodzin. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada proponuje zabawę na zjeżdżalni „Alpine Coaster” ze zjazdem „nad dachami” Szklarskiej Poręby. W Dinoparku można stanąć oko w oko z gadami sprzed setek milionów lat. W muzeach poznać minerały i skamieniałości z całego świata, a także kosmosu, historię Ducha Gór, wybrać się na wirtualną wędrówkę po Parku Narodowym, a nawet wziąć udział w przyrodniczych badaniach laboratoryjnych.
Magiczne Miasto Ducha Gór zaprasza przez cały rok!

www.szklarskaporeba.pl

www.facebook.com/bikeweekszklarska


INFORMACJE  O  ZAWODACH

Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porębie to kawał historii. Downhill, dual slalom, maraton, skoki do wody, dirt - po prostu wielkie rowerowe święto. Od kilku lat odbywa się tu również rywalizacja w kolarskim enduro. W tym roku zawody odbędą się w niedzielę 8 lipca - w ostatni dzień festiwalu. Po zeszłrocznych przygodach na starcie OS2 (walka z torfem), w tym roku już są poczynione odpowiednie ustalenia z nadleśnictwem. Szykujcie się na ciekawe ściganie oraz wiele festiwalonych atrakcji - może start w sobotnim maratonie?


Odcinki Specjalne: 4, bufet: 1, prawie 50 km i 1700 m przewyższeń

Charakter tras: kamieniste, długie i krótkie odcinki, szybkie szerokie fragmenty, będą też ciekawe single; dojazdówki szutrowe ale zdarzą się fragmenty z prowadzeniem roweru

Nawierzchnia: głównie ziemia i kamienie każdej wielkości, spotkacie też korzenie i trochę błotka

Poziom trudności: 4 (w skali 1-5)

Biuro zawodów: przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (ul. Turystyczna 25)


HARMONOGRAM

7 lipca 2018 - sobota

  • 14:00 - 19:00 - zapisy, zmieny danych, odbiór pakietów startowych (namiot Maxxis przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę ul. Turystyczna 25)
  • testy rowerów TREK i WHYTE

8 lipca 2018 - niedziela

  • 7:00 - 8:15 - odbiór pakietów startowych (bez możliwości zmian danych i zapisów)
  • 8:20 - odprawa techniczna,
  • 8:30 - start I grupy startowej >> aktywacja chipów pomiaru czasu, rozdanie map i podpisanie listy startowej
  • 8:30 - 17:00 - zawody
  • 18:00 - dekoracja zwycięzców i losowanie nagród

NOCLEGI

Wybów wg własneg uznania :)