Разработка платного шаблона Joomla
środa, 09 maj 2018 12:55

Trasa zawodów w Przesiece już gotowa!

Pod koniec kwietnia przeszliśmy kolejny etap przygotowań trasy pierwszej edycję zawodów, która odbędzie się 16 czerwca w Przesiece. "Przeszliśmy" nawet dosłownie, bo nasze zadanie polegało na obchodzie ostatecznego przebiegu odcinków specjalnych.

Nie była to nasza pierwsza wyprawa do Przesieki - pierwszy obchód miał miejsce już w październiku zeszłego roku, zaraz po zakończeniu sezonu. Miesiąc później rozpoczęliśmy negocjacje i uzgodnienia z Nadleśnictwem Śnieżka, które zakończyły się tej wiosny.

wyznaczanie trasy zawodow enduro mtb 20 1200x800

W ich ramach udało się znaleźć bardzo satysfakcjonujący kompromis w kwestii przebiegu trasy. Nie było to łatwe, bo zawody Enduro MTB Series odwiedzą Przesiekę już po raz trzeci. Uniknięcie dobrze Wam znanych odcinków - w duchu formuły on-sight - to wyzwanie wymagające sięgnięcia po dzikie, często ledwo widoczne ścieżki.

Ten surowy, naturalny charakter nowej trasy narzucił konieczność szczególnie dokładnego zweryfikowania oficjalnych ustaleń "w naturze". Było sporo szukania, sporo czyszczenia i odrobina improwizacji. Czasem formuła on-sight udziela się też organizatorom! ;)

wyznaczanie trasy zawodow enduro mtb 13 1200x800

Więcej o...

  • naszej kwietniowej misji w Przesiece możecie przeczytać na blogu 1Enduro, którego autor jest częścią naszej ekipy.
  • zawodach TREK Enduro MTB Series w Przesiece znajdziesz na naszej stronie.
  • przygotowaniach do pierwszego startu zebraliśmy w poradniku "ABC zawodnika".

Zapraszamy do Przesieki - zapisy trwają!