Разработка платного шаблона Joomla

Mieroszów - 29 września 2018

GOSPODARZ

O walorach turystycznych Gminy Mieroszów decydują głównie warunki krajobrazowo – przyrodnicze oraz korzystny mikroklimat. Turystyka i rekreacja na tych terenach od zawsze związane były z ruchem zdrojowym istniejacym w Sokołowsku. Tradycje te siegaja XIX wieku i wyznaczały kieruki rozwoju regionu. To właśnie tutaj powstały pierwsze w Europie zakłady leczenia chorób płuc, na których wzorowały się później tak słynne kurorty jak Davos czy Zakopane. Krajobraz okolic tworzą przede wszystkim pasma górskie Sudetów. Charakterystycznym elementem tych terenów są wysokie wzniesienia, z których roztaczają się malownicze widoki na głębokie doliny pokryte gęstymi lasami. Te wyjątkowe warunki oraz nieskażone środowisko naturalne tworzą harmonijny obraz, którego uroki zapadają głęboko w pamięci. Odpowiednie ukształtowanie terenu sprawia, że są to miejsca szczególnie atrakcyjne dla amatorów aktywnego wypoczynku. Oferta Gminy Mieroszów jest pod tym względem bardzo atrakcyjna. Na szczególną uwagę zasługują miejsca do uprawiania sportów zimowych, oraz turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Na terenie gminy istnieją również doskonałe warunki do uprawiania paraglidingu. Są one określane mianem jednych z najlepszych w Europie. Intergalną częścią wspomnianych miejsc są wkomponowane w środowisko naturalne skandynawskie wiaty turystyczne. Obiekty te mogą być wykorzystywane jako noclegownie i punkty widokowe. Nadają się też świetnie do różnego rodzaju spotkań i biwaków.

http://mieroszow.pl


INFORMACJE O ZAWODACH

Finałowa edycja "Trek Enduro MTB Series" ponownie odbędzie się w Mieroszowie. To wyjątkowe miejsce, które w świadmości wielu fanów MTB urosło do miana legendy. To sprawka luźnej nawierzchni na wielu ścieżkach pokrytych tonami melafiru, oraz niezwykle stromym odcinkom. Jednak nie taki straszny Mieroszów, jak go malują. Po udanej edycji w 2017 spodziewamy się jeszcze większej grupy śmiałków, którzy zmierzą się z tutejszymi, świetnymi trasami. Po prostu musisz tutaj być!


Odcinki Specjalne: 5, bufet: 1

Charakter tras: OS-y średniej długości, w większości mocno nastromione z luźną nawierzchnią, odcinki wąskich singli z dobrym flow, dojazdówki szutrowe i asfaltowe

Nawierzchnia: każdy rodzaj - kamienie (w tym melafir), ziemia, korzenie, miejscami błoto

Poziom trudności: 4+ (w skali 1-5)

Biuro zawodów: hala sportowa w Mieroszowie (ul. Hoża 4)


HARMONOGRAM

28 września 2018 - piątek

  • odbiór pakietów startowych, zakwaterowanie (18:00 - 22:00) - hala sportowa ul. Hoża 4

29 września 2018 - sobota

  • odbiór pakietów startowych (7:00 - 8:45) - hala sportowa ul. Hoża 4
  • odprawa techniczna, aktywacja chipów pomiaru czasu, rozdanie map i podpisanie listy startowej - 9:00
  • zawody
  • dekoracja zwycięzców i losowanie nagród - 18:00 - przy hali (ul. Hoża)