Разработка платного шаблона Joomla

Pod koniec kwietnia przeszliśmy kolejny etap przygotowań trasy pierwszej edycję zawodów, która odbędzie się 16 czerwca w Przesiece. "Przeszliśmy" nawet dosłownie, bo nasze zadanie polegało na obchodzie ostatecznego przebiegu odcinków specjalnych.

Nie była to nasza pierwsza wyprawa do Przesieki - pierwszy obchód miał miejsce już w październiku zeszłego roku, zaraz po zakończeniu sezonu. Miesiąc później rozpoczęliśmy negocjacje i uzgodnienia z Nadleśnictwem Śnieżka, które zakończyły się tej wiosny.

wyznaczanie trasy zawodow enduro mtb 20 1200x800

W ich ramach udało się znaleźć bardzo satysfakcjonujący kompromis w kwestii przebiegu trasy. Nie było to łatwe, bo zawody Enduro MTB Series odwiedzą Przesiekę już po raz trzeci. Uniknięcie dobrze Wam znanych odcinków - w duchu formuły on-sight - to wyzwanie wymagające sięgnięcia po dzikie, często ledwo widoczne ścieżki.

Ten surowy, naturalny charakter nowej trasy narzucił konieczność szczególnie dokładnego zweryfikowania oficjalnych ustaleń "w naturze". Było sporo szukania, sporo czyszczenia i odrobina improwizacji. Czasem formuła on-sight udziela się też organizatorom! ;)

wyznaczanie trasy zawodow enduro mtb 13 1200x800

Więcej o...

  • naszej kwietniowej misji w Przesiece możecie przeczytać na blogu 1Enduro, którego autor jest częścią naszej ekipy.
  • zawodach TREK Enduro MTB Series w Przesiece znajdziesz na naszej stronie.
  • przygotowaniach do pierwszego startu zebraliśmy w poradniku "ABC zawodnika".

Zapraszamy do Przesieki - zapisy trwają!

piątek, 27 kwiecień 2018 09:43

2 maja ruszają zapisy!

Już 2 maja o 18:00 startujemy z zapisami na tegoroczne zawody TREK Enduro MTB Series!

Przypominamy, że w tym roku możliwa jest rejestracja od razu na wszystkie trzy edycje: Przesiekę, Szklarską Porębę i Mieroszów. Kupując pakiet na cały sezon za 300 zł, możesz zaoszczędzić nawet 150 zł względem rejestracji tuż przed zawodami.

Do tego oczywiście mamy dla Was cenę w przedsprzedaży. Warto więc zaklepać sobie miejsce w wybranej grupie jak najszybciej! :)

Dodatkowe informacje znajdziesz w regulaminie oraz poradniku "ABC zawodnika".

zapisy2

czwartek, 04 maj 2017 08:13

Gmina Podgórzyn - Aktywnie w Górach

Aktywnie w górach

Podgórzyn to górska gmina położona w samym sercu Karkonoszy. Różnorodne ukształtowanie terenu, urozmaicony krajobraz naturalny (z dużym udziałem lasów i stawów), unikalne walory widokowe, cisza i spokój, bogactwo atrakcji turystycznych, ofert kulturalnych, sportowych, liczne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności, to propozycja idealna dla każdego turysty.

środa, 01 czerwiec 2016 13:35

Akademicki Puchar Polski

W ramach cyklu zawodów "Trek Enduro MTB Series" ponownie rozgrywany będzie Akademicki Puchar Polski w Enduro. Mamy nadzieję, że wraz ze wzrostem frekwencji na imprezach i popularnością tej odmiany kolarstwa, liczba studentów rywalizujących w imprezie także się zwiększy. Szczególnie, że wiele Klubów AZS dofinansowuje udział w imprezach rangi Pucharów AZS (dojazd, noclegi, wyżywienie, opłata startowa). 

wtorek, 12 styczeń 2016 18:04

Czym jest formuła on-sight

Rowerowe enduro to niezwykle urozmaicona dyscyplina kolarstwa górskiego, wymagająca wszechstronności zarówno od riderów jak i od sprzętu. Właśnie dlatego endurowcy tworzą niezwykle barwną grupę kolarzy, wywodzących się często ze skrajnie różnych dyscyplin MTB – od XCO, DH czy 4X. Równie nieszablonowa jest także formuła zawodów opierająca się na pomiarze czasu przejazdu odcinków specjalnych, których trasy są ujawniane zawodnikom na kilka dni przed planowaną rywalizacją. Co jednak się stanie jeśli do momentu startu nikt nie będzie znał trasy? Jedno jest pewne – emocje związane z pokonywaniem trasy na pewno się spotęgują. To także swoisty powrót do korzeni MTB opierającego się na eksploracji terenów niedostępnych do tej pory dla roweru.

niedziela, 13 grudzień 2015 13:59

Airshot

To urządzenie z pewnościa zrobi pewne zamieszanie w branży rowerowej - miejmy nadzieje że również w Polce. Służy do ułatwienia obsługi systemów bezdętkowych bez potrzeby użycia kompresora. Dzisiaj nawet szosowcy doceniają wyższość opon bezdętkowych nad tradycyjnymi. Urządzenie AIRSHOT ma na celu szybki "strzał" wysokiego ciśnienia, który można osiągnąć jedynie z większego kompresora, aby zakleszczyć oponę w rancie obręczy. AIRSHOT okaże się niezastąpiony kiedy pojawi się potrzeba wymiany opony, np. na kilkudniowym wyścigu, przy zmiana pogody czy poważnym rozcięciu opony w czasie naszego rowerowego urlopu. Od dziś to jest znacznie łatwiejsze. Lekka konstrukcja nie zwiększym nam bagażu. Bez dodatkowych kosztów możemy go wielokrotnie użytkować. A wszystko to wyprodukowane przez Walijskich Riderów.

Kilku szczęśliwych uczestników Enduro MTB Series wygra taki sprzęcik :)

Za dystrybucję w Polsce AIRSHOT'ów odpowiada KAMKOSPORT.PL

 

       

 

 

 

 

Strona 1 z 2