Разработка платного шаблона Joomla
poniedziałek, 16 maj 2022 23:51

2 lipca zapraszamy do Myślenic

W pierwszy weekend lipca zapraszamy Was serdecznie na festiwal Extreme Jam do Myślenic. W ramach imprezy odbędzie się wiele konkurencji a w tym i nasze zawody czyli Makita Enduro MTB Series. 

Zachęcamy do ślecenia informacji na wydarzeniu: www.facebook.com/events/1497776770656167?ref=newsfeed

poniedziałek, 09 maj 2022 07:46

Sezon otworzymy 11 czerwca w Świeradowie

Długo wyczekiwana informacja jest już potwierdzona!
Pierwsza edycja cyklu zawodów kolarskich Enduro MTB Series odbędzie się w Świeradowie-Zdroju. Po sukcesie imprezy w zeszłym sezonie, ponowne ściganie się w Izerach z pewnością przysporzy wiele radości i emocji, szczególnie że trasy przygotowuje ekipa Izerriders. Z uwagi na zmiany regulaminowe (kategorie wiekowe, punktacje, grupy itp.), zapisy zostaną uruchomione za około 2 tygodnie.
W sobotę 11 czerwca czeka na danie główne, czyli w wyścigu enduro w formacie on-sight.
Zaś w niedzielę 12 czerwca szykują się emocje sportowe dla najmłodszych czyli mini-wyścig dla dzieci, oraz wycieczki z lokalnymi riderami.
Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Miasta Świeradów-Zdrój, oraz współpracy z Nadleśnictwem Świeradów. Kolejne szczegóły niebawem.

wtorek, 26 październik 2021 23:45

Dysk do zadań specjalnych

Dysk Transcend Portable ESD230C 480GB

Ilość zdjęć i ujęć filmowych wykonywana na naszych zawodach jest bardzo duża. Kilka aparatów, kamer, wiele gigabajtów danych. Jak to wszystko ogarnąć, gdy do oficjalnego video używamy materiały od samych zawodników? Tu z pomocą "przyszedł" dysk Transcend ESD230C o pojemności 480 GB. To mały, wygodny dysk SSD, który oferuje wysokie transfery oraz bezpieczeństwo danych (tworzy kopie zapasowe i szyfruje dane wrażliwe).

Dysk został wyposażony w interfejs USB-C (3.1 Gen 2) z obsługą UASP, dzięki czemu zapewnia prędkość odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio nawet 520 i 460 MB/s. To niezwykle przydatny, gdy podczas organizacji wyścigu czy sesji stale się spieszymy. Dołączony kabel USB-C umożliwi szybkie połączenie z nowoczesnymi ultrabookami i komputerami MacBook, jak również z urządzeniami mobilnymi obsługującymi technologię OTG. Natomiast znajdujący się w zestawie przewód USB-C do USB-A (3.1 Gen1) zapewnia kompatybilność ze wszystkimi komputerami stacjonarnymi i laptopami.

Jak na razie nas nie zawiódł, mimo że przeszedł testy bojowe w deszczu i kilka upadków a kilka razy dostarczył wiele GB filmowej surówki naszemy filmowcowi.

 

Strona www producenta.

              
środa, 06 październik 2021 10:12

Rozkład jazdy na Zlot Enduro

 Już w najbliższy weekend widzimy się w Świeradowie-Zdroju na Zlocie Enduro.


Aby ułatwić kwestie organizacyjne prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji:
- w pakietach uczestnika Zlotu otrzymacie m.in. bilet na wyciąg gondolowy oraz opaskę
- bilet ważny jest w sobotę i uprawnia do 1 wjazdu z rowerem na Stóg Izerski (my go wydajemy)
- opaska jest niezbędna do udziały w wycieczce, wieczornym ognisku, oraz losowaniu nagród (my ją wydajemy)
- na podstawie wypełnionych ankiet dokonaliśmy wstępnego podział na grupy:
Hobby - osoby, które określiły swoje umiejętności na 1, 2 lub 3 (dystans wycieczki - ok. 35 km z opcją skrócenia)
Pro - osoby, które określiły swoje umiejętności na 4 lub 5 (dystans wycieczki ok. 45 km z opcją skrócenia)
- każda z grup będzie pod opieką naszych 4 przewodników
- gdy grupa się rozciągnie, podzielimy się na mniejsze grupy tak aby ci szybsi nie musieli długo czekać a ci wolniejsi nie czuli presji :)
- jeden z przewodników (ja ;)) jadę na e-bike, więc pewnie w trakcie wycieczki odłączymy się nieco z innymi "elektrykami" - będzie okazja do patentowania zjazdów, lub po prostu ich powtórzenia
- WAŻNE - na trasie wycieczek NIE mamy żadnego schroniska zatem trzeba zabrać ze sobą prowiant na 5-6 godzin wycieczki !!
- każdy z uczestników w swoim wyposażeniu powinien mieć: zapasową dętkę (najlepiej 2 szt.) / sprzęt do naprawy zestawów bezdętkowych, kurtkę !! rekomendujemy także: multitool, spinke do łańcucha, kilka zipów, pompkę,
- każdy z uczestników MUSI posiadać kask, zalecamy także ochraniacze na kolana i łokcie, oraz rękawiczki, czapkę
- na wycieczki jedzie z nami dwóch pro-fotografów na e-bike, aby sprawnie poruszać się, wyprzedzać i robić nam wszystkim fajne fotki - o miejscach z fotografem będziemy na bieżąco informować
- podczas wycieczki, w zależności od pogody, zrobimy 2-3 krótsze postoje i 1 dłuższy - będziemy reagować na bieżąco, tak aby się posilić, odpocząc i zrobić dobre foto :)
- WAŻNE - w przypadku, gdy ktoś będzie chciał odłączyć się od grupy i jechać inną trasą OBOWIĄZKOWO musi poinformować o tym jednego z przewodników!

Harmonogram:

Piątek 8 października
18:00 - 22:00 – wydawanie pełnych pakietów (Dworek Saraswati, https://goo.gl/maps/noXBywLDqHPePHXJ7)

Sobota 9 października
8:30 - wydawanie pakietów dla osób, które nie odebrały go w piątek - tylko bilet na wyciąg i opaska, reszta przy wieczornym ognisku; parking Teva (https://goo.gl/maps/tHVU5rgkvf7xsEQF9)
9:00 - zbiórka na parkingu Teva
- krótka odprawa organizacyjna
- przejazd pod wyciąg i wyjazd na Stóg Izerski
- wycieczki w grupach
15-16 - zakończenie wycieczek powrót
18:00 - start ogniska (Dworek Saraswati) - wstęp tylko z opaską
- warsztaty z Makitą
- losowanie nagród

Niedziela 10 października
7:30 - zbiórka chętnych na morsowanie i nordic walking (Dworek Saraswati)
... - wycieczka rowerowa - miejsce i godzinę zbiórki podamy podczas sobotniego ogniska (oraz umieścimy na FB)

PS. sugerujemy, aby osoby które nie nocują w Dworku Saraswati przybywały na ognisko bez samochodów - parking nie jest zbyt duży i będzie raczej zajęty przez samochody osób, które są tam zakwaterowane.

 

 

poniedziałek, 27 wrzesień 2021 13:05

Limit uczestników Zlotu - 100 osób

Z uwagi na możliwości organizacyjne, wprowadzamy limit uczestników Zlotu wynoszący 100 osób. A ponieważ zbliżamy się do tej liczby prosimy aby osoby, które wypełniły ankietę dokonały także przelewu (co jest równoznaczne z zakończenie procesu rejestracji na Zlot). Potwierdzenia otrzymacie po wykonaniu tych 2 działań.
Pozdrowienia od Izerriders i do zobaczenia w Świeradowie ?
poniedziałek, 13 wrzesień 2021 21:38

Startują zapisy na Zlot Enduro w Świeradowie-Zdroju

No to startujemy z zapisami na Zlot Enduro, na który zapraszamy do Świeradowa-Zdroju w dniach 8-10 października 2021. Rejestracja pomoże nam w przygotowaniu optymalnego programu Zlotu, zaplanowania wycieczek (przebiegu, trudności i długości), zapewnienia odpowiedniej ilości przewodników, właściwego menu na sobotnie ognisko, produkcji odpowiedniej ilości bandan, zakupy biletów na gondolę oraz przygotowania wieczornych atrakcji ?
Tak więc prosimy o rzetelne wypełnienie formularza.
PS. Równocześnie zapraszamy do śledzenia informacji na wydarzeniu, bo jest już ich kilka, a wiele jeszcze się pojawi.
Już teraz zachęcamy do rezerwacji miejsc w Dworek Saraswati i Siedlisko Krasna - ceny i szczegóły rezerwacji w wydarzeniu oraz w ankiecie uczestnika.
Strona 1 z 4