Разработка платного шаблона Joomla
Thursday, 04 May 2017 08:13

Gmina Podgórzyn - Aktywnie w Górach

Aktywnie w górach

Podgórzyn to górska gmina położona w samym sercu Karkonoszy. Różnorodne ukształtowanie terenu, urozmaicony krajobraz naturalny (z dużym udziałem lasów i stawów), unikalne walory widokowe, cisza i spokój, bogactwo atrakcji turystycznych, ofert kulturalnych, sportowych, liczne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności, to propozycja idealna dla każdego turysty.

 

Aktywnie na szlaku turystycznym

Gwarantujemy zapierające dech w piersiach widoki górskich tras Karkonoszy. Dla miłośników dwóch kółek czeka ponad 50 km szlaków rowerowych. Gmina Podgórzyn to również skałki do wspinaczki, szlaki do pieszych wycieczek i uprawiania nordic walking, ośrodki jazdy konnej, całoroczny kort tenisowy, hala sportowa i boiska.

Aktywnie z rodziną

Mamy świadomość, że przepiękna przyroda cieszy, kiedy ma się zapewniony odpowiedni standard obcowania z naturą. Na naszych Gości czeka bogata oferta obiektów turystycznych. Niewątpliwą atrakcją dla rodzin jest kowbojskie miasteczko „Western City”, przenoszące nas do czasów Dzikiego Zachodu, oraz japoński ogród Siruwia. Z kolei odwiedzając tak wyjątkową atrakcję, jak dom na głowie, a w zasadzie na dachu, odczujemy zupełnie inne oddziaływanie sił grawitacji na człowieka oraz pozwolimy uwolnić fantazję gwarantującą świetną zabawę.

Aktywnie z kulturą

Stwarzamy możliwość atrakcyjnego obcowania z kulturą, historią i sztuką. Proponujemy koncerty operowe, symfoniczne i rozrywkowe w otoczeniu zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w ramach „Festiwalu Muzykalia Staniszowskie”. Zachęcamy do wycieczek szlakiem zabytków i historii, obejmujących zwiedzanie m.in. „Doliny Pałaców i Ogrodów”, zabytkowych kościołów i kaplic oraz krzyży pojednania.

Zapraszamy na wydarzenia kulturalne: „Gitarą i – borowickie spotkania z poezją śpiewaną”, „Międzynarodowy Festiwal Ekologii Neohumanistycznej”, „Odpust przy Kaplicy św. Anny”, „Piknik ze sztuką przy Dziurawej Skale”, „Dożynki Gminne” i wiele innych.

Aktywnie ze sportem

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uczestniczyć w wielu atrakcyjnych wydarzeniach sportowych. Oto niektóre z nich: cykliczne maratony rowerowe, rozgrywki piłki nożnej, rajdy samochodowe, mecze tenisowe, zawody w biegu na orientację, rozgrywki piłki plażowej, marsz na orientację z psami: „Dog trekking”, a także dla odważnych „Przesiecki Bieg Icemana”- zimowy bieg bez ubrań, oraz kąpiel pod pokrytym lodem wodospadem „Podgórnej”

Wypoczywaj aktywnie!

Podgórzyn to gmina przyjazna z natury.

Serdecznie zapraszamy.

      www.podgorzyn.pl

 

                                                                                 Fot. Maciej Chyra (z archiwum Gminy Podgórzyn)