Разработка платного шаблона Joomla

PRZESIEKA / 13 lipca 2019

GOSPODARZ    

                           

     

 

WHYTE  Enduro MTB Series - PRZESIEKA, 13  lipca  2019

Nowa formuła rywalizacji czyli "Time Hunt"

 

GMINA PODGÓRZYN - PRZYJAZNA Z NATURY

Gmina Podgórzyn od lat wspiera różnego rodzaju kolarskie przedsięwzięcia. Wynika to ze strategii rozwoju oraz promowania wizerunku gminy, jako miejsca dla osób aktywnie spędzających czas. Na jej terenie odbywały się m.in. fragmenty etapów Tour de Pologne, Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym, etap Bałtyk-Karkonosze, Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, Bike Maraton i wiele innych. W tym roku już po raz piąty zawita tu cykl Enduro MTB Series. Dlatego również w tym miejscu wielkie podziękowania dla gminy Podgórzyn za zaufanie oraz wsparcie naszej inicjatywy.

www.podgorzyn.pl


INFORMACJE  O  ZAWODACH

Nie kryjemy sentymentu do tej lokalizacji – w końcu to tutaj wszystko się rozpoczeło w 2004 ... Tym razem w Przesiece czeka Was wyjątkowa impreza, będąca połączeniem walki o cenne sekundy z tzw. „enduro bez spiny”. Rywalizacja odbędzie się na 2 (słownie: dwóch) odcinkach specjalnych, ale każdy z zawodników będzie mógł przejechać je dowolną liczbę razy, w wyznaczonych godzinach otwarcia (np. 10:00 do 16:00). Oczywiście niezbędnym minimum będzie ukończenie po jednych przejeździe każdego z OS-ów. Uczestnicy wyruszą z miasteczka zawodów (ośrodek Markus) na pierwszy przejazd on-sight. Ale każdy kolejny będzie już powtórzeniem, a więc walką o lepszy czas, korektą popełnionych błędów, wybraniem lepszej linii przejazdu, wolniejszym tempem na dojazdówce dla zregenerowania sił, albo godzinnym odpoczynkiem w miasteczku zawodów (gdzie będzie do dyspozycji uczestników bufet regeneracyjny OSHEE oraz strefa serwisowa). Zwycięży osoba z najniższą sumą czasów najlepszych przejazdów na OS1 i OS2. Wieczorem tradycyjnie odbędzie się impreza tematyczna, a dla wytrwałych - nocna jazda z możliwością testowania oświetlenia. Z kolei w niedzielę zapraszamy na testy rowerów Whyte i szkolenie techniki jazdy z ekipą Whyte Racing

Bazą zawodów będzie ośrodek Markus w Przesiece. Z uwagi na wieczorną imprezę, polecamy nocleg właśnie w tym miejscu!


Zapisy na zawody będą odbywały się podobnie jak na inne nasze imprezy, czyli do grup startowych. Robimy to dlatego, aby zapewnić sprawny start z miasteczka zawodów oraz zminimalizować kolejki na początku rywalizacji. Dlatego planujemy, aby grupy nieparzyste (1, 3, 5, 7, 9, 11, 13) jechały najpierw na OS1, zaś grupy parzyste (2, 4, 6, 8, 10, 12, 14) zaczęły od OS2.

W związku z tym, aktywacja chipa i podpisywanie listy startowej odbywać się będzie z dwóch osobnych bramek (dla grup parzystych i nieparzystych). Kolejne grupy będą startować co 5 minut.

Każdy z uczestników będzie miał równo 6 godzin na pokonywanie tras, licząc od momentu aktywacji chipa (w przypadku ostatniego przejazdu liczy się czas wjazdu na start OS-u).

Nie będziemy rozdawać map - mapa będzie dostępna w wersji elektronicznej na naszej stronie na Facebooku, oraz w wersji poglądowej w biurze zawodów.

Ponadto przy ośrodku Markus (betonowy parking na dole przy drodze) znajdować się będzie strefa serwisowa. Będzie tam możliwość naprawy rowerów i wymiany wszystkich części po za ramą i amortyzatorami (patrz regulamin). Osoby zainteresowane rozstawieniem tam swojego namiotu, proszone są o kontakt mailowy na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. najpóźniej do 5 lipca.


Na imprezie będą z nami:

- Browar Rebelia - http://www.rebelia-browar.pl/

- Browar Solipiwko - https://www.facebook.com/browarsolipiwko/

- rowery GIANT - https://www.giant-bicycles.com/pl

- Foodtruck - ...


Odcinki Specjalne: 2 (dwa) bardzo urozmaicone odcinki specjalne z metą w okolicy miasteczka zawodów

Charakter tras: odcinki wąskich, dzikich singli z dobrym flow, starych dróg, szlaków turystycznych, możliwe dojazdówki szutrowe i asfaltowe

Nawierzchnia: każdy rodzaj - kamienie, korzenie, miekka ściółka, błoto

Poziom trudności: 3+/4  (w skali 1-5)

Biuro zawodów: ośrodek Markus  (www.karkonosze-przesieka.pl)

Inne: 1 stały bufet w miasteczku zawodów + strefa serwisowa


HARMONOGRAM

12 lipca 2019 - piątek

  • 17:00 - 22:00 - odbiór pakietów startowych (biuro zawodów w ośrodku Markus - Przesieka ul. Dolina Czerwienia 14, 58-563 Podgórzyn)

13 lipca 2019 - sobota

  •  7:30 - 9:30 - odbiór pakietów startowych, ośrodek Markus
  •  9:50 - odprawa techniczna
  • 10:00 - start (aktywacja chipów pomiaru czasu, podpisanie listy startowej)
  • 10:00 - 16:00 / 17:00 - zawody
  • 17:30 - impreza "Plaża Party" (ognisko, konkursy, integracja)
  • 18:00 - dekoracja zwycięzców i losowanie nagród
  • 21:30 - start wycieczki noclej: CAT Night Ride  

14 lipca 2019 - niedziela

 


NOCLEGI

Na hasło Enduro jest możliwość tańszej rezerwacji miejsc w ośrodku Markus >> www.karkonosze-przesieka.pl >> promocja obowiązuje do końca maja.